Centrální vysavače

Centrální vysavače

Hlavní část centrálního vysavače tvoří agregát - sací jednotka s odlučovačem prachu a výfukem přefiltrovaného vzduchu přes zeď ven. U podsklepeného objektu bývá téměř vždy umístěna v suterénu (sklad, technická místnost, garáž).

Od agregátu vede síť potrubních rozvodů s výstupy (zásuvkami) v jednotlivých podlažích. Ty jsou vyvedeny kousek nad podlahou a mohou být - podle vašeho přání - v každé místnosti nebo centrálně umístěné například na chodbě.

Systému umístění zásuvek je pak třeba přizpůsobit délku vysávací hadice, aby bez potíží obsáhla celé podlaží. Sací jednotka spíná automaticky po vsunutí hadice (v zásuvkách jsou kontakty o nízkém napětí). Samotná hadice je lehká a pružná, takže se s ní snadno manipuluje. Bývá ukončena teleskopickou tyčí s klasickou hubicí, kartáčem nebo jiným nástavcem (škála příslušenství je opravdu široká). Hadice může být vybavena otočnou rukojetí s vypínačem, který umožní z libovolného místa sací jednotku vypnout.

Síť potrubí (včetně spojovacích dílů) má hladký antistatický povrch a odvádí veškeré nečistoty pryč z obytného prostoru. Agregát je vybaven kontejnerem na usazování prachu a hrubších nečistot, zatímco nejjemnější částice včetně alergenů systém vyfukuje spolu s nasátým vzduchem zcela mimo dům.

For the communication in english, please contact me
via e-mail info@zizkaelektro.cz or phone +420 606 402 330